Štěňátka mají tři měsíce

Naším štěňátkům už jsou tři měsíce a všechny už jsou u svých páníčků. Všechny až na jednu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tmavší žíhaná fenečka zůstává u nás. Jmenuje se Dorotka z Horácova domku a je úžasná. Konečně jsme si splnili svůj sen mít  fenečku z vlastního chovu. Ani jsme se nemuseli moc rozmýšlet, které štěně si necháme, protože Dorotka se prostě rozhodla, že zůstane u nás. Po třech týdnech jsme věděli, že tahle malá z domu nepůjde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tetička Barunka a máma Melinka se o ni vzorně starají, hlídají ji jako ostříži a hlavně s ní řádí což se jí hrozně líbí. Je to pěkná dračice, takže před ní občas zdrhají. Ale jak malá začne plakat, hned jsou u ní a utěšují ji. No máme doma parádní smečku. Barunku, Melinku a Dorotku.

S Dorotkou chceme chodit na výstavy a doufáme, že se nám ji podaří taky uchovnit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1.6.2017

Štěňata už mají  6 týdnů. Jsou strašně roztomilá a až moc živá. Mamka má pořád hodně mlíčka, ale už papají i masíčko a granulky.

Včera měly holky těžký den, byly se očkovat a tetovat. Zvládly to výborně, po příchodu od veterináře řádily, jako by se nic nestalo.

Už vyžadují naši přítomnost a tak máme pořád co dělat. S hlídáním pomáhá zodpovědně i tetička Barunka, která si s něma moc pěkně hraje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štěňata 10 dní

Šťěňátka už mají 10 dní a jsou jednou tak veliká. Zatím nevidí a neslyší a tak jemom spí a pijou od Melinky. Ta se o ně vzorně stará a žárlivě si je hlídá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štěňátka jsou na světě!

Dne 19.4.2017 jsme se konečně dočkali. Melinka porodila 4 krásné fenečky. Dvě jsou žíhané, jedna je červená a jedna černá s pálením.
Holky se mají čile k světu a rostou nám před očima. Meli je vzorná mamka a od malých se ani nehne.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Týden do porodu

Tak nám zbývá zhruba týden do porodu a Melinka už je jako kulička. Má bříško skoro na zem a je ve výborné kondici.

Pomalu už všechno připravujeme na porod a těšíme se na štěňátka.

IMG_20170401_164632 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krytí únor 2017

Dne 16.2.2017 jsme byli s Melinkou za ženichem. Jmenuje se Perfect Painted Good Mister Wee Red.  Je to červený pejsek a moc se nám líbil.

Krytí proběhlo bez problémů, a tak když všechno dobře dopadne, za dva měsíce bude mít Meli štěňátka.  Měli by se narodit 19.4.2017.

Za čtyři týdny půjdeme na ultrazvuk, kde se přesně zjistí,  jestli je březí.