1.6.2017

Štěňata už mají  6 týdnů. Jsou strašně roztomilá a až moc živá. Mamka má pořád hodně mlíčka, ale už papají i masíčko a granulky.

Včera měly holky těžký den, byly se očkovat a tetovat. Zvládly to výborně, po příchodu od veterináře řádily, jako by se nic nestalo.

Už vyžadují naši přítomnost a tak máme pořád co dělat. S hlídáním pomáhá zodpovědně i tetička Barunka, která si s něma moc pěkně hraje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štěňata 10 dní

Šťěňátka už mají 10 dní a jsou jednou tak veliká. Zatím nevidí a neslyší a tak jemom spí a pijou od Melinky. Ta se o ně vzorně stará a žárlivě si je hlídá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štěňátka jsou na světě!

Dne 19.4.2017 jsme se konečně dočkali. Melinka porodila 4 krásné fenečky. Dvě jsou žíhané, jedna je červená a jedna černá s pálením.
Holky se mají čile k světu a rostou nám před očima. Meli je vzorná mamka a od malých se ani nehne.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Týden do porodu

Tak nám zbývá zhruba týden do porodu a Melinka už je jako kulička. Má bříško skoro na zem a je ve výborné kondici.

Pomalu už všechno připravujeme na porod a těšíme se na štěňátka.

IMG_20170401_164632 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krytí únor 2017

Dne 16.2.2017 jsme byli s Melinkou za ženichem. Jmenuje se Perfect Painted Good Mister Wee Red.  Je to červený pejsek a moc se nám líbil.

Krytí proběhlo bez problémů, a tak když všechno dobře dopadne, za dva měsíce bude mít Meli štěňátka.  Měli by se narodit 19.4.2017.

Za čtyři týdny půjdeme na ultrazvuk, kde se přesně zjistí,  jestli je březí.

Vrh C

Tento týden nám bude 6. týdnů. Čeká nás tetování a první očkování. Daří se nám dobře, umíme už papat granulky s masíčkem a výběh 2x2m nám již  nestačí, takže máme celý barák pro sebe :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Představujeme se po měsíci života

Cedrik z Horácova domku

Je největší a nejstarší ze štěňát. Říkáme mu Cucík, protože je hrozně nenažraný. U mamky je vždycky první  a zabere si nejlepší flek. Je červený, žíhaný a je to moc pěkné štěňátko.

Cedrik

Cedrik

Cora z Horácova domku

Korinka je něžná krásná psí holčička černá s pálením. Je to hrozný mazel, jenom se objevíme u pelíšku, hned se cpe na ruky. A kluky hravě přepere.

Cora

Cora

 

Cipísek z Horácova domku

Cipísek je  druhý z vrhu. Je taky červený žíhaný, trochu tmavší než je Cucík.  Má nádhernou hlavu a vypadá to , že by z něho mohl být  pěkný pejsek na výstavy.  A je to naše nejumazlenější stěňátko. Jak ten se umí přitulit!

Cipísek

Cipísek

 

Zkoušíme malé přikrmovat, ale Meli má tolik mléka, že nám na to kašlou. Pohrdli kuřecím masíčkem i tvarohem. Teprve dneska trochu ujedli z mlíčka s piškotkama. Asi jsou po mamce, ta taky piškotky miluje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 dní se štěňátky

Ahoj lidi hlásí se Vám zase Melinka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATak dnes už mají moje štěňátka 18 dní. Jsou to takoví dlouzí válečci, věčně nenajezení. Už vidí a začínají šmejdit po pelíšku. Ale řeknu Vám je s nimi práce.  Ze začátku jsem od nich nechtěla ani odejít a na páníčky jsem vztekle vrčela, když mě chtěli vyvenčit. S Bárou jsem se dvakrát porvala, protože mi vlezla do pelíšku, když jsem byla venku. No prostě jsem hysterická, ale prý vzorná matka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABarunka pořád nahlíží do pelíšku, ale já jí je nepůjčím. Možná až budou větší. Po porodu  jsem už úplně v pohodě, mlíčka mám dost, a tak malí pořádně přibírají.
Tak ahoj já jdu zase kojit.
Vaše Melinka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA