Řidičák

Bára si začala dělat řidičský průkaz aby mohla vozit štěňátka k veterináří,samozřejmě Melinka musí jezdit s ní.

2011-07-08 2011-07-09 2011-07-10

Termín porodu se blíží ,bude to ke konci tohoto týdne. Tak jí přejeme, ať udělá řidičák a porod proběhne zdárně.

Melinka má 3 měsíce

mel09

Tak malá Melinka už má 3 měsíce a rovné 3 kila.
Holky už si na sebe dokonale zvykly a mají se moc rády.
Je s nima velká sranda, hlavně když začnou řádit.
Museli jsme uznat, že když nám ostatní chovatelé říkali, že jeden pejsek je málo, měli pravdu.

mel10 mel11

Dračice

Nové fotky našich psích holčiček z chalupy.

chalupa10_02 chalupa10_04 chalupa10_09

Z Melinky se vyklubala pěkná dračice, která se ničeho nebojí. Je hrozně živá a dává Báře i nám pěkně zabrat. Když si začnou hrát, je to pěkný šrumec. Barunka je úžasná, malou hlídá, opečovává a nechá si od ní všechno líbit.
Melinka nám dělá jenom radost, je to pohodové, rozjívené a hrozně umazlené štěňátko. No a když se jí něco nelíbí nebo chce dolů z gauče, pěkně si na nás otevře tlamičku a štěká na celý barák. S jídlem s ní nejsou problémy a váží už 2,30 kg.

Melinka je doma!

Včera jsme si konečně dovezli Melinku domů. Jeli jsme pro ni až do Jeseníku. Celou cestu byla Mely neklidná, jelikož jsme jeli po takových cestách, že i my jsme z toho byli pěkně utahaní.

mel01  mel02  mel07

Melinka je krásné a velmi živé štěňátko. Asi si s ní pěkně užijeme. Je hrozně šikovná, loužičky dělá jen venku nebo na novinách. Zatím za námi chodí jako ocásek a pořád se chce mazlit a pusinkovat. Je to prostě naše sladké nunátko :-) Melinka je krásně stavěná, takže už teď se těšíme na výstavy a příští rok i na lovecké zkoušky.

mel06

Bára na Melinku trošku žárlí, ale mysleli jsme, že to bude horší. Dokonce se s Meli už kočkovaly. Ale jak malá zakňourá, Bára už je u ní.

mel03 mel04 mel05

Barunka má právě 3 týdny do porodu a pěkně se nám kulatí. A taky se chová jako zodpovědná matka. V sobotu si ze stolu v kuchyni ukradla kus plecka, a než jsme přišli na to proč je ten pes tak hodný, pěkně se nadlábla. A my jsme málem byli bez oběda. 

bara_leden02 bara_leden01

Ještě pořád si vyskočí na pohovku, ale je opatrná. A taky pořád polehává a ven se jí do sněhu vůbec nechce. Má už skoro 7 kilo a je hrozně umazlená.

Krytí

Po splnění všech chovných podmínek jsme se rozhodli ke krytí naší Báry. Krytí jsme si s předstihem domluvili s paní Kateřinou Kapounovou, naší poradkyní chovu pro jezevčíky hladkosrsté mini, a teď čekáme, až začne Bára hárat. Krýt bychom měli jejím pejskem Grandem, který má perfektní ocenění jak exteriérové, tak lovecké. Podle naších výpočtů by krytí mělo proběhnout začátkem prosince.

Nový začátek

Jmenuji se Deborah Magic of Morion a a narodila jsem se 21.2.2008 fence Onyx Lady Zsiványs a pejskovi Zošimu z Drsné planiny v chovné stanici Magic of Morion. Jsem trpasličí jezevčík barvy černé s pálením. A toto je příběh můj a mojí nové rodiny.

leto10